Budowa domu to żmudny proces, który średnio trwa dwa lata. Wiemy, że nie możesz się doczekać efektu. Jeśli możemy Ci doradzić - korzystaj z wolnego czasu, a my we wszystkim Cię wyręczymy. Możesz przyjeżdżać i obserwować zmiany, które każdego dnia będą coraz bardziej imponujące.

Etapy realizacji

Budowę domu dzieli się na poszczególne etapy: stan zerowy, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan deweloperski oraz stan pod klucz”.

Szacuje się, że stan surowy zamknięty stanowi od 35 do 40% kosztów budowy domu. W przybliżeniu prace w tym etapie będą trwały od trzech do sześciu miesięcy. Warto wiedzieć, jakie roboty są wtedy wykonywane.

Fundamenty

Fundamenty

Zanim jeszcze rozpoczną się prace przy fundamencie, konieczne jest wyrównanie terenu z użyciem ciężkiego sprzętu i osuszenie gruntu, jeśli jest taka potrzeba. Po ogrodzeniu działki, geodeta wytyczy dokładną lokalizację budynku, na podstawie projektu przygotowanego przez architekta. Wtedy można przystąpić do wykopu.

Płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa stanowi jedną z najważniejszych części konstrukcji nieruchomości. Płyta musi zapewnić stabilność, wytrzymałość oraz izolację – szczególnie w przypadku budynków umiejscowionych w mniej korzystnych warunkach wodno-gruntowych. Od jakości wykonanych prac na tym etapie, zależy długowieczność i bezpieczeństwo domu.

Zbrojenie

Zbrojenie

Zbrojenie to wkładka ze stalowych prętów lub kształtowników o odpowiedniej wytrzymałości i parametrach. Umieszcza się ją w betonie, aby poprawić jego wytrzymałość. Do wykonywania zbrojeń budowlanych wykorzystujemy stal zbrojeniową. Pręty umieszczamy w odpowiednich miejscach, po czym wiążemy je za pomocą drutu wiązałkowego.

Wznoszenie ścian nośnych i działowych

Wznoszenie ścian nośnych i działowych

To pierwsze prace, które prowadzą do stanu surowego otwartego. Murowanie polega na spajaniu bloczków kamiennych, silikatowych, z betonu komórkowego, z gazobetonu, ceramicznych czy ceglanych środkami wypełniającymi i wiążącymi zwanymi zaprawami murarskimi.

Pokrycie dachu

Pokrycie dachu

Pokrycie dachu wpływa i na wygląd domu, ale też komfort jego użytkowania. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że im bardziej dach jest skomplikowany i rozbudowany, tym będzie on droższy. To jeden z najważniejszych aspektów, na który warto zwrócić uwagę podczas projektowania. Z racji doświadczenia, jesteśmy w stanie wykonać nawet ten najbardziej fantazyjny.

Klatka schodowa

Klatka schodowa

Na tym etapie powstają już stopnie schodów, o ile projekt przewiduje piętro. W części odpowiadającej klatce schodowej przygotowujemy miejsca, gdzie w kolejnych etapach podłączona zostanie instalacja alarmu, czy rozwiązanie typu. smart-home.

Najważniejsze prace zakończone! Nadszedł czas na kolejny etap, który coraz bardziej przybliży Cię do przeprowadzki.

W pierwszej kolejności trzeba doprowadzić dom do stanu deweloperskiego, a następnie nadejdzie czas wykończenia. To moment, w którym w końcu można popuścić wodze fantazji podczas aranżowania wnętrza.

Dawpol

Elektryka i hydraulika

Świadczymy usługi montażu wybranych instalacji, w tym elektrycznej, gazowej, grzewczej oraz hydraulicznej.

Dawpol

Wykończenia wnętrz

Funkcjonalnie zaaranżujemy wnętrza wymarzonego domu, tak aby spełniał wszystkie Twoje potrzeby.

Dawpol

Ogrodzenia, kostka brukowa

Zajmiemy się kompleksowym zagospodarowaniem otoczenia Twojego domu, aby prezentował się w pełnej krasie.

+48 505 551 336
×